MagDom pieredzes stāsts

Komandu “MagDom” pārstāv 3 Ventspils tehnikuma studenti – darbojas Sandijs Šermuksīts, Artūrs Vanags un Niks Prūsis. Puišiem ir iepriekšējā pieredze produktu veidošanā un 3D modelēšanā, kā arī labas tehniskās zināšanas.

Kāda bija komandas ideja?

Komanda cikla laikā izstrādāja magnētisko plānotāju. Idejas pamatā bija sniegt klientiem iespēju tāfeles piestiprināšanas un noņemšanas laikā nebojāt sienas virsmu, kā arī iespēju viegli mainīt izvietojamo informāciju un tās struktūru. Tāfele ir klientiem pieejama dažādos izmēros un komplektācijās.

Kas jūs pamudināja piedalīties projektā?

Galvenais iemesls, kāpēc piedalījāmies, bija vēlme attīstīt savas prasmes. Piedāvājumu piedalīties saņēmām no Ventspils Augsto tehnoloģiju parka. Negaidot pieņēmām izaicinājumu un pieteicāmies dalībai projektā. Pozitīvais bija iespēja saņemt grantu, lai attīstītu ideju, arī apmācības un iespēja paplašināt redzesloku, tomēr arī stipendijas bija laba motivācija.

Kādi bija lielākie ieguvumi no dalības projektā?

Ieguvums, piedaloties projektā, nebija viens vien. Pats pirmais, ko varam minēt – iespēja nākotnē kļūt par uzņēmējiem. Projekts palīdzēja mums attīstīt dažādas prasmes – gan uzņēmējdarbības, gan produkta izstrādes, gan administratīvās. Projekta laikā sadarbojāmies ar Ventspils dizaina darbnīcu “RADE”, kur veidojām pašu produktu. Cikla laikā bija pieejamas ļoti noderīgas apmācības par dažādām tēmām, kuras pasniedza zinoši lektori. Idejas starpaizstāvēšanas un noslēguma aizstāvēšanas laikā komisija sniedza mums atgriezenisko saiti, kas palīdzēja pilnveidot produktu. Tāpat arī pati prezentēšana sniedza mums labu pieredzi. Protams, nevar aizmirst pieminēt mūsu komandas darba vadītāju, kurš palīdzēja mums strukturēt darba plānu un sniedza dažādas zināšanas. Lai gan kā komanda esam sadarbojušies jau iepriekš, projekts palīdzēja arī sadarbības prasmes pilnveidot.

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Previous
Previous

LZA EI komanda “atkalapvienošanās”

Next
Next

Komandas “Market Map” pieredzes stāsts