Otrā kārta

Te var apskatīt visas 2. kārtā iesniegtās idejas. Apskati tās, ja kāda uzrunāja, spied pogu Man interesē un nosūti e-pastu projekta komandai, minot idejas nosaukumu. Izstāsti, kāpēc šī ideja Tevi interesē un kā Tu varētu iesaistīties tās īstenošanā.

A Jaunas tehnoloģijas, produkta, procesa vai pakalpojuma izstrāde (pētniecība)

  • Vienota dizaina izstrāde, ievērojot esošu stila koncepciju, medicīnas iestādē izmantotās dažāda profila aplikācijās/weblapās/programmās.

    Medicīnas sabiedrībā “ARS” tiek izmantotas dažādu ražotāju izstrādātas programmas, kur katra ir atšķirīgā noformējumā. Un izstrādāta dažādās tehnoloģijās. “ARS” ir diziaina koncepcija un grāmata. Izmantojot to, būtu jāizstrādā vairāku web aplikāciju dizains un ērtākas lietošanas plāns.

  • Rīgā ir daudz aktīvu galda spēļu spēlētāju. Diemžēl, Rīgā šobrīd nav speciāli vietas galda spēļu spēlēšanai. Ir skaidrs, ka galda spēļu spēlētaji nebūs gatavi maksāt lielu naudu par telpu izmantošanu. Iespējams izmantojot tehnoloģijas var izveidot spēļu telpu, kur nav nepieciešams patstāvīgs darbinieks vai uzraudzība. Būtu jāizveido darbības modelis, kas ietvertu gan finansējuma piesaisti, gan telpu prasību definēšanu (atvērtas līdz naktij; visticamāk, bez centralizētas uzraudzības; kā pasargāt kopīgo spēļu bibliotēku no sabojāšana; utml.), gan telpas reklamēšanas un komunikācijas jautājumus.

    Baltijas Galda Spēļu Asociācija

  • Description text goes here
  • Iepriekšējā pieraksta (reģistratūra) izstrāde medicīnas iestādei.

    Produkta prototipa izstrāde un ieviešana. Risinājums ir domāts ambulatoru veselības pakalpojumu sniedzējiem.

  • Gala rezultāts būtu izveidots pirmais prototips iepakojumam, veikta tirgus izpēte un analīze. Mērķauditorija ir mazie un vidējie uzņēmumi

  • Mēs ar CNC izšūšanas mašīnu veidosim tekstus, dizainus u.t.t uz cepurēm.

B Sabiedrībai svarīgi problēmjautājumi

  • Risinājums būtu līdzīgs kā Grammarly tikai latviešu valodai un citām mazākām eiropas valodām. Prognozējam, ka Latvijas mērogā tirgus apmērs varētu būt līdz 30000 EUR/mēn, pieņemot, ka latvijā ir ap 300000 cilvēku, kuri ir izglītoti un ikdienā izmanto teksta procesoru programmatūru. No tiem 10% jeb 30000 varētu būt ieinteresēti un spējīgi lietot šādu programmatūru, savukārt no tiem 10% jeb 3000 būtu gatavi un spējīgi maksāt 10EUR abonēšanas maksu mēnesī. Kopā Baltijas tirgū apjoms varētu būt ap 100 000 EUR/mēn. Savukārt Skandināvijas tirgū apjoms varētu būt 500 000 EUR/mēn. Otra produkta klientu grupa ir B2B, kā piemēram, telefonijas programatūras firmas kā, piemēram, TelTel, Tele2 Teamer, Telemagic u.c. Produkts uzlabo telefonijas programatūras konkurētspēju un pakalpojuma kvalitāti.

  • Inovatīva un interaktīva lietotne, lai skolēniem uzlabotu matemātikas spējas un zināšanas. Lietotnes principi būtu līdzīgi kā DuoLingo vai Mimo. Mazāko klašu bērniem atbilžu ievade varētu notikt arī ar fiziskām kustībām. Pricējs būtu skolēna vecāki vai izglītības iestādes.

C Studentu Start-up jeb idejas, kas ļauj attīstīt studentu biznesa idejas

  • Izveidot jaunu mobīlo aplikāciju, kuras pamatfunkcija būtu ļaut lietotājiem atrast sabiedrotos , domubiedrus attiecīgai nodarbei vai hobijam. Tātad lietotājs ievieto listingu, piemēram - Rīgā,juglā trūkst 3 spēlētāju basketbola mačam un personas, kas lieto aplikāciju redzēs šo listingu un atsauksies. Lietotājs reģistrējoties atlasīs savas iecienītās nodarbes, piemēram, basketbols, makšķerēšana, gleznošana, geimings un lietojot aplikāciju galvenajā sadaļā viņam uzrādīsies aktuālie piedāvājumi no citām personām (Sākot no tuvākājiem pēc lokācijas).

    Mērķauditorijā, galvenokārt būs tīņi un jaunieši(14-24), kas aktīvi lieto sociālos tīklus un meklē brīvo laiku aizpildīt lietderīgi, kā arī mērķauditorijā ietilpst strādājoši pieauguši cilvēki (25-35), kas karjeras dēļ ir pārtraukuši nodarboties ar hobijiem un vēlas atsākt, bet nezin ar ko sākt, lietotne ''Hobbly'' padarītu šo procesu ļoti vienkāršu.

  • Bērnu ratiņi, kuru izgatavošanai tiek izmantoti otrreiz pārstrādāti un ilgtspējīgi materiāli - Rāmis no pārstrādātām PET pudelēm, kaņepju šķiedras un organiskās kokvilnas audumi, augu bāzes hermētiķi hidroizolācijai, 3D printēti, atkārtoti lietojami riteņi.

    Mērķauditorija - jauniem vecāki, kas domā "zaļi".

  • Mobilā aplikācija "GURU" – atrodi savu jogas skolotāju

    Tā ir aplikācija, kurā jogas pasniedzēji veido savu portfolio. Jogas pasniedzēji reģistrē savu skolotāja praksi izveidojot profilu. Savā profilā tie var ievietot nodarbību video, lekcijas vai citu saturu.

    Ar šīs aplikācijas palīdzību skolotāji uzrunā jogas praktizētājus vai tos, kas vēl plāno iepazīt jogas pasauli.

    Aplikācijā var plānot nodarbības un veikt rezervācijas.

    Arī skolnieki var izveidot savu profilu, dalīties ar savu pieredzi un prakses gaitu. Praktizētāji var atrast savu skolotāju pēc lokācijas, pēc jogas veida vai arī pasniegšanas manieres.

    Aplikācija nodrošinātu komunikāciju starp skolnieku un skolotāju.

  • Mērķis ir popularizēt Latviju un latviešu mākslinieku darbus interaktīvā veidā, izmantojot papildinātās realitātes elementus, kas, atrodoties konkrētā lokācijā, ļaus baudīt latviešu mākslinieku izcilākos darbus vai to elementus, vienlaikus iepazīstot pilsētu.

    Projekts bijis arī Make IT pirmajā kārtā.

  • Vēlamies attīstīt MaKE IT 1. ciklā izveidoto ideju par komandu spēli Latvijas apceļošanai. Vēlamies uzlabot produkta dizainu, sagatavoties produkta palaišanai tirgū un - mūsu inovācija - izveidot digitālo risinājumu šai spēlei. Mērķauditorija ir ģimenes un draugu grupas, kam liekas galvassāpes sagādā aktivitāšu izvēle brīvdienās un kas vēlas iepazīt ne tikai Latviju, bet arī savus draugus.

  • Tiks izstrādāta digitālā infrastruktūra, kas atļaus saņemt maksājuma apliecinājumu elektroniskā formātā nevis papīŗa čeka veidā. Maksājumi tiks uzglabāti "mākonī" un būš piekļūstami neatkarīgi no lietotāja atrašanās vietas. Mērķis ir izkaust nepieciešamību pēc papīra čekiem un sniegt iespēju mazumtirdzniecības uzņēmumu klientiem pārvaldīt savus maksājumus elektroniski. Idejas mērķauditorija ir mazumtirdzniecības veikalu klienti, kuriem ir piekļuve mobilajam telefonam ar internetu. Mūsu idejas klienti būs paši mazumtirdzniecības veikali, kas nodarbojas ar tirdzniecību veikalos vai/un e-vidē.

  • Mācību gada plānotājs pedagogiem ar izglītības tehnoloģiju ieteikumiem.

    Drukāts pierakstu klades formāta plānotājs ar vērtīgiem ieteikumiem, padomiem un informatīvajām sadaļām, kas īpaši veidots pedagogu vajadzībām, lai palīdzētu viņiem ne tikai plānot savus ikdienas un ilgtermiņa darbus, bet arī vienuviet iegūt vairāk informācijas par dažādiem digitālajiem izglītības rīkiem, to izmantošanas pamatnosacījumiem, aktuālajām tendencēm, un gūt ieteikumus praktiskai digitālo rīku izmantošanai mācību darbā. Ar QR kodiem tiek veidota drukātās un digitālās vides sasaiste. Skolotājam iespēja ātri piekļūt tekstā aprakstītajiem rīkiem un izmēģināt to lietderību savā darbā.

  • Mobilā aplikācija/platforma ar kuras palīdzību var atrast sev jebkura sporta veida treneri.

    Tā ir aplikācija, kurā jebkura sporta veida pasniedzēji var izvietot sludinājumus un atrast savus klientus, kā arī rediģēt savu profilu ar informāciju par sevi un savu darba pieredzi.

    Klientam būs iespēja atrast piemērotu sporta treneri vienā platformā, kas ietver visus sludinājumus no dažādiem sludinājumu serveriem.

    Aplikācijā var veidot un patstāvīgi pārvaldīt nodarbību grafiku, savukārt lietotāji var atrast sev sporta skolotāju/treneri, filtrējot sludinājumus pēc sporta veida, lokācijas un prasmēm, kā arī lietotājiem ir iespēja iepriekš sazināties ar savu pasniedzēju.

  • Hydro dipping process priekšmetu apdrukai.

    Vēlamies ar hydro dipping palīdzību veidot unikālus dizainus priekšmetiem (krūzēm, galdu virsmām, telefonu maciņiem, riepu diskiem, somām, peļu paliktņiem u.c.), piešķirt lietām pievienoto vērtību un krāšņumu, personalizēt tās. Hydro dipping ir metode, ar kuras palīdzību uzklāj dizainu uz trīsdimensiju virsmām ķīmiskas mijedarbības rezultātā un dizains kļūst par objekta daļu. Hydro dipping rada spilgtas krāsas un katra objekta krāsa ir pārklāta ar savu patternu.

    Ideja kā tāda nes kaut ko jaunu patreizējā tirgū, jo jauniešu vidū pagaidām tas nav izplatīts, jo izskatās , ka ir sarežģīti un darbietilpīgi.