Ratiņš labs: ērti un dabai draudzīgi bērnu ratiņi

Komanda “Ratiņš labs” - 2. cikla otrā labākā komanda!

Komandā “Ratiņš Labs” darbojas 3 studenti – Edīte Šķepaste, kura studē Ekonomikas un kultūras augstskolā un uzņēmās komandas vadību, Eleonora Harčuka, kura studē Ventspils Augstskolā un bija atbildīga par ratiņu 3D dizaina izveidi un Mareks Krišjānis, kurš arī studē Ventspils Augstskolā un uzņēmās ratiņu mehāniskās daļas izstrādi datorvidē.

1. Kā radās komandas ideja?

Šīs koncepcijas aizsākumu iniciatore bija Edīte, kuru pamudināja novērojums, ka mūsdienu bērnu ratiņus tirgū raksturo pārspīlēti augstas izmaksas un ierobežota lietderība, un bieži vien jau pēc dažiem lietošanas gadiem tie tiek izmesti. Atzīstot, ka tā var risināt gan ekonomiskas, gan vides problēmas, Edīte formulēja inovatīvu ideju par bērnu ratiņu izgatavošanu, izmantojot otrreizēji pārstrādātus materiālus. Šai vizionārajai pieejai ir spēja mazināt dažādas sabiedrības un ekoloģiskās problēmas. Apzinoties šī uzdevuma sarežģītību, Edīte apdomīgi izveidoja komandu piesaistot vēl divus studentus, apzinoties, ka šīs koncepcijas īstenošanā nepieciešama viņu pieredze un sadarbības.

2. Kādas ir jūsu komandas priekšrocības?

Kā viena no galvenajām konkurētspējīgām īpašībām tieši mūsu ratiņiem ir to draudzība pret dabu. Šie ratiņi ne tikai radīs mazāk piesārņojumu dabā, bet arī spēs to pat samazināt, jo tie tiks veidoti no otreiz pārstrādātiem materiāliem. Galvenā konkurence ir Nīderlandes uzņēmums “Greentom” kas tirgū ir jau kopš 2014 gada. Viena no mūsu priekšrocībām ir tāda, ka mūsu produkts tiks veidots Latvijā - piemērots Latvijas reljefam, ar iespēju veikt rezerves daļu nomaiņu un ratiņu tehnisko apkopi uzreiz, nebūs nepieciešama pasūtījuma veikšana no ārzemēm, attiecīgi, samazināsies kopsumma (piegādes maksā, atmuitošanas maksa utt.).

3. Kādi bija lielākie ieguvumi no dalības projektā?

Dalība projektā MakeIT Edītei Šķepastei, Eleonorai Harčukai un Marekam Krišjānim sniedza vairākus būtiskus ieguvumus. Pirmkārt, tas viņiem sniedza iespēju risināt aktuālu vides problēmu, radot ratiņus no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, veicinot ilgtspējību un samazinot piesārņojumu. Otrkārt, tas ļāva viņiem iegūt vērtīgu praktisku pieredzi dažās studiju jomās - vadīšanā, 3D dizainā un mehānikas izstrādē. Šīs praktiskās zināšanas papildināja viņu akadēmiskās zināšanas un sagatavoja viņus turpmākai karjerai. Turklāt projekts veicināja komandas darbu un sadarbību, pilnveidojot viņu savstarpējo attiecību un projektu vadības prasmes.

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Previous
Previous

Feelful: radošu izpausmi veicinošs komplekts

Next
Next

PackIT: personalizējami kartona iepakojumi