PackIT: personalizējami kartona iepakojumi

Komanda “PackIT” ir 3 Ventspils Augstskolas studentu apvienība, kurā darbojas Roberts Botters ar pieredzi biznesa finanšu pārvaldībā, Markuss Valdmanis ar pieredzi uzņēmējdarbībā un produktu izstrādē, un Adelīna Grigāne, kas ciklā sniedza ieguldījumu ar savu radošumu un tehnisko izpratni.

1. Kāda bija komandas ideja?

Komandas idejas pamatā bija izstrādāt kartona kastes pēc pasūtītāja norādītajiem izmēriem ar iespēju izveidot apvalku ar pilnu apdruku. Tās paredzēts personalizēt, drukājot uzņēmuma logo un citus vizuālos materiālus uz kartona vai kastes apvalka, paredzot iespējas izstrādāt arī uzlīmes u.c. Pamatā iepakojuma izstrāde notika ar CNC iekārtas palīdzību, sniedzot iespēju iepakojumu ražot ātri, dažādās formās un nepieciešamības gadījumā arī mazās tirāžās.

2. Kādas ir jūsu komandas idejas priekšrocības?

Galvenā idejas priekšrocība ir iespēja kartona kastes saražot nelielā apjomā un specifiskā izmērā. Vēl svarīgs faktors ir jau minētās personalizācijas iespējas, kuras daudzi uzņēmumi nepiedāvā.

3. Kādi bija lielākie ieguvumi no dalības projektā?

Ieguvumi, piedaloties projektā, bija dažādi. Mums ļoti noderēja visas sniegtās zināšanas – gan projekta apmācībās saņemtās, gan darba vadītāja sniegtās. Bija ļoti interesanti darboties Ventspils dizaina darbnīcā “RADE”, kur iemācījāmies dažādus dizaina un produktu izstrādes procesus – sākot no dizainu izstrādes un maketēšanas, un beidzot ar fizisku kartona kastu izgatavošanu. Tāpat arī stiprinājām sadarbību komandā.

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Previous
Previous

Ratiņš labs: ērti un dabai draudzīgi bērnu ratiņi

Next
Next

Jaunais profesors: matemātikas lietotne bērniem