Komandas “Maizes Galds” pieredzes stāsts

Komanda “Maizes Galds” - 3. cikla otrās vietas ieguvēja!

Komandu veido trīs studenti, kuri pārstāv dažādas izglītības iestādes – Ventspils Augstskolas students Ronalds Palacis, Ventspils tehnikuma students Dāvis Lasmanis un Latvijas Universitātes studente Aļika Usanova. Katrs komandas dalībnieks sniedza savu pienesumu idejas attīstībā, piemēram, Ronalda Palača stiprās puses ir programmēšana un uzņēmējdarbības attīstīšana, Dāvja Lasmaņa prasmes ir grafiskais dizains un mūzikas producēšana, bet Aļikas Usanovas – produktu dizains un mārketings.

Kāda bija komandas ideja?

Projekta ietvaros attīstījām ideju, izveidojot mūzikas instrumentu – MIDI kontrolieri. Līdz šim, izmantojot pieejamos MIDI kontrolierus, ar jebkuru taustiņu instrumentu iespējams izveidot akordu, nospiežot vismaz 3 taustiņus. Gadījumos, kur nepieciešams izmantot sarežģītākus akordus, tiek aizņemtas abas rokas, kas aizliedz jebkādu kontroli pār pārējām skaņas īpašībām, tas ir, tiek likts uzsvars tikai uz pašas akordu progresijas izveidi. Projekta ietvaros mēs izveidojām MIDI kontrolieri, kas sniedz iespēju izmantot vienu roku, lai radītu tonālas akordu progresijas, bet ar otru kontrolēt to, no cik daudz notīm sastāv akords. Tas tiek panākts, izmantojot tonālās harmonijas īpatnības, kur toņa centrs jeb galvenā nots ir tā nots, kas tiek spēlēta ar kreiso roku, bet pats akords veidojas no automātiski pievienotajām notīm izvēlētajā tonalitātē.

Kādi bija lielākie izaicinājumi?

Grupas dalībnieki mācās dažādās mācību iestādēs, tāpēc bija grūti atrast laiku, lai satiktos un veiktu nepieciešamos darbus. Tādēļ viens no galvenajiem izaicinājumiem bija tikties attālināti katru nedēļu, lai iekļautos ciklam paredzētajā laikā. Izaicinājums bija arī apgūt jaunas zināšanas elektronikā, 3D dizainā un mūzikā, lai realizētu ideju. Tomēr ātrus koncepcijas rezultātus ļoti palīdzēja iegūt komandas kopīgās zināšanas mūzikas jomā.

Kādi bija lielākie sasniegumi un ieguvumi no dalības projektā?

Galvenie komandas sasniegumi saistīti ar spēju veidot sadarbību komandā un pielietot katra komandas dalībnieka priekšrocības. Piemēram, Aļika izveidoja produkta dizaina skici, Dāvis, izmantojot skici, izveidoja MIDI kontroliera 3D modeli, Ronalds atrada veidu, kā emulēt MIDI signālu no Arduino Uno un sūtīt to datoram uztveramā formātā. Tomēr, neskatoties uz to, ka katram bija sava loma, katru izdarīto darbu apspriedām kopā. Ieguvumi no dalības projektā ir, pirmkārt – iespēja vispār piedalīties.

Lai gan projekta 3. cikla ir veiksmīgi noslēdzies, komanda vēl turpinās attīstīt izveidoto MIDI kontrolieri. Piedāvājam noskatīties mūzikas instrumenta demonstrāciju:

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Next
Next

LZA EI komanda “atkalapvienošanās”