Sociālā iniciatīva "PiedeRĪGA”: ērta un viegla ziņošana par problēmvietām Rīgā

Ar kādu ideju komanda piedalījās projektā, un kā tā radās?

Komanda piedalījās projektā ar ideju vērst uzmanību uz problemātiskām, nepieejamām vietām Rīgas centra apkaimes infrastruktūrā cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tā radās domājot par galvenajiem trūkumiem Rīgas pilsētvidē, tās uzlabošanas perspektīvām un to, ka ne visiem pilsētas iedzīvotājiem tā ir piemērota ikdienas vajadzībām. Komandas mērķis bija pievērst gan sabiedrības, gan Rīgas pilsētas atbildīgo amatpersonu uzmanību, lai kopīgiem spēkiem varētu mēģināt risināt vienmēr aktuālo vides pieejamības problēmu.

Kādas ir izstrādātā produkta priekšrocības?

Izstrādātais produkts dod iespēju Rīgas iedzīvotājiem un apmeklētājiem ērti un viegli ziņot par problēmvietām Rīgas valstspilsētas centrā, visu informāciju apkopojot vienotā, interaktīvā kartē. Katrai ziņotajai vietai ir pievienota precīza lokācija, foto un iemesls kādēļ tā nav piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Šim produktam tirgū nav pielīdzināmu konkurentu.

Kas komandu mudināja pieteikties projektā?

Pieteicāmies projektā, jo sapratām, ka ir iespēja saņemt gan pieredzējušu mentoru atbalstu projekta attīstīšanai un individuālo kompetenču attīstībai, gan finansiālu atbalstu idejas realizācijai. Tāpat iespēja attīstīt komandas ideju plaša mēroga projektā sniedza mums iespēju veidot sadarbību ar augstāka līmeņa sadarbības organizācijām, kā arī opciju plašākam sabiedrības lokam izplatīt komandas mērķi un realizēt to - radīt pilsētvidi, kas ir ērta, droša un iekļaujoša ikvienai sabiedrības grupai.

Kādi bija lielākie ieguvumi no dalības projektā?

Kā būtiskākos ieguvumus no dalības projektā varētu minēt pieredzes gūšanu darbojoties komandā, lai īstenotu projektā izvirzīto mērķi. Projekts deva iespēju ielūkoties projektu vadīšanas pamatprincipos un iepazīties ar procesiem, kā notiek projektu īstenošana praksē un saprast, cik būtisks ir komandas darbs, lai projekta gaita virzītos pēc plāna. Vēl viennozīmīgs ieguvums ir sociālo iniciatīvu izstrādāšanas process, kas noteikti ir bijis arī lielākais izaicinājums, jo šādās iniciatīvās ir svarīgi apzināties, ka tiek apskatītas diskrētas tēmas, kuras var būt īpaši sensitīvas konkrētai cilvēku grupai. Projekta gaitā komandai izveidojās arī būtiskas atziņas par sociālo projektu un iniciatīvu trūkumu Latvijas mērogā un to, cik grūti ir pievērst sabiedrības un pašvaldības uzmanību sociālām problēmām.

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).


Previous
Previous

Komandas “piedeRĪGA” 2. cikla pieredzes stāsts

Next
Next

LaMaKu: interaktīva kaste aizraujošam mācību procesam, matemātika 7.-9. klasei